Julia Beljajeva saavutas Doha MK-etapil teise koha!

Valitsev maailmameister Julia Beljajeva saavutas Dohas peetud naiste epee MK-etapil teise koha. Finaalis pidi ta tunnistama šveitslanna Tiffany Geroudeti 15:10 paremust.

Vasakult: Julia Beljajeva, Tiffany Geroudet, Monika Sozanska, Julia Revesz. Foto: Rahvusvaheline vehklemisföderatsioon/Facebook

Terve turniiri enesekindlat vehklemist näidanud Beljajeva, oli tänu kõrgele maailmareitingule eelringidest vabastatud. Põhiturniiril alistas ta esmalt prantslanna Clementine Fernandez 15:13 ning seejärel pääsul 16 parema hulka teise prantslanna, Marie Florence Candassamy tulemusega 15:8.

1/8 finaalis tuli tuneeslannal, Sarra Besbesil vastu võtta kaotus seisuga 15:7 ja teel finaali alistas Beljajeva järjest kaks sakslannat: veerandfinaalis Beate Christmanni 15:11 ja poolfinaalis Monika Sozanska 15:10.

Kristina Kuusk alistas põhiturniiri avaringis prantslanna Amélie Caze 15:10 ja 32 parema hulgas itaallanna Camilla Batini 15:11. Kaheksandikfinaalis kaotas Kuusk ungarlanna Julia Reveszile 13:14. Kogu kohtumise 2-3 punktiga taga olnud Revesz, suutis viimasel kolmandikul viigistada ja lisaajal võiduka torke teha.

Nii Erika Kirpu kui ka Irina Embrich pidid vastase paremust tunnistama juba avaringis. Embrich kaotas lisaajal torgetega 12:13 hiljem Kuusele kaotanud Camilla Batinile. Ka Kirpul tuli lisaajal tunnistada vastase paremust. Tulemusega 10:11 tuli kaotus vastu võtta hiljem veerandfinaalis Beljajevale kaotanud Beate Christmannilt.