Eesti juuniorite MV 2012

Mõned päevad tagasi Turu spordihoones peetud Eesti meistrivõistlustel noppis ka meie klubi paar tähtsat medalit.

Noormeeste epee meie klubi parimateks tulid A. Grigoriev (7. koht) ja S. Mutsenik (8. koht). Grigoriev pidi veedandfinaalis tunnistama tulevase võitja Georg Lanno 14 : 10 paremust. Mutsenik kaotas aga üllatuslikult Lätimaa esindajale A. Jahimovic’le. Võitlus oli küll tasavägine, kuid viimase torke sooritajaks osutus siiski Jahimovic (15 : 14).

Võistluse võitis G. Lanno, teiseks jäi juuniorite esinumber P. Turnau ning kolmandad kohad kuulusid M. Mändla ja A. Jahimovic’le.

Võistkondade arvestuses saavutas Tartu Kalev kolmanda koha. Jagu saadi avaringis Tallinna Mõõk 2’st (45 : 38), kuid seejärel tunnistati Tallinna Mõõk esimese esinduse paremust 45 : 37. Kolmanda koha matšis oli Tartu Kalev parem Läti esindusest torgetega 45 : 40.

Neidude epees võidutses juba kolmandat aastat järjest Erika Kirpu, kes ei kaotanud terve võistluse jooksul ainsatki matši. Kaheksa parema hulka mahtusid veel õed Eveliin ja Kristina Sõsa. Eveliin pidi leppima G-M. Siimu 15 : 7 paremusega ning Kristiina V. Zuikova valusa 15:2 võiduga. Alagrupis väga niru vehklemist näidanud Diana Batjuškova suutis samuti kõiki üllatada, kui pakkus Kirpule võrdväärset vastupanu, kuid siiski kaotas torgetega 15 : 14.

Kolmandad kohad kuulusid Anu Hark’ile ning Gaia- Marianna Siimule, teise koha vääriliseks osutus Veronika Zuikova.

Võistkondade arvestuses saavutasid neiud tubli teise koha. Poolfinaalis alistati En Garde esindus torgetega 44 : 43 ning suure töö ära teinud Erika ei suutnud enam finaalis vehelda ning vastu võeti kaotus Tallinna Mõõk esinduselt (45 : 20).