Võimas! Eesti epeenaiskond tuli Euroopa meistriks!

Eesti epeenaiskond koosseisus Irina Embrich, Erika Kirpu, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk alistas Torunis peetud Euroopa meistrivõistluste finaalis torgetega 33:28 Prantsusmaa ja tuli teistkordselt Euroopa meistriks. Samas koosseisus võideti Euroopa meistritiitel ka 2013 aastal Zagrebis.

Kaheksandikfinaalis alistas Eesti tulemusega 45:34 Soome, veerandfinaalis 45:30 Itaalia ja poolfinaalis 39:30 Ungari.

Pronksi sai Rumeenia, kes kolmanda koha matšis alistas torgetega 27:19 Ungari. Kokku osales 15 riiki.

Photo Augusto Bizzi
Eesti: Erika Kirpu,  Julia Beljajeva,  Irina Embrich,  Kristina Kuusk
Loe lisaks

Suurepärane! Erika Kirpu võitis Legnano MK-etapi!


Photo Augusto Bizzi

Erika Kirpu võitis Itaalias Legnanos peetud naiste epee MK-etapi! Finaalis alistas ta kodupubliku ees vehelnud itaallanna Giulia Rizzi 15:11. Poolfinaalis suutis Kirpu välja tulla 5:9 kaotusseisust ja lisaajal 11:10 alistada Hongkongi vehkleja Vivian Wai Man Kongi.

Tubli võistluse tegi ka Katrina Lehis, kes kokkuvõttes oli 5. Veerandfinaalis kohtusid Kirpu ja Lehis omavahel. Kirpu jäi peale tulemusega 15:13.

Avaringis alistas Kirpu tulemusega 15:12 ameeriklanna Kelley Hurley ning seejärel 15:9 hiinalnna Anqi Xu, 16 parema hulgas oli Kirpu 9:7 parem Londoni olümpiavõitjast ukrainlannast Jana Šemjakinast. Lehis oli esimeses ringis 15:6 parem rumeenlanna Loredana Dinust ning sai seejärel 7:6 jagu prantslanna Lauren Rembist, 16 parema hulgas alistas Lehis 15:13 ukrainlanna Dzhoan-Feybi Bezhura.

Irina Embrich pidi põhiturniiri avaringis tunnistama ukrainlanna Dzhoan Feybi Bezhura 15:11 paremust.

http://www.federscherma.it/spada-femminile 
Loe lisaks

Eesti epeenaiskond võitis MK-etapi finaalis Venemaad

Eesti epeenaiskond alistas Barcelonas peetaval MK-etapi finaalis Venemaa 26:22 ning tegi sellega suure sammu Rio de Janeiro OM-pääsme püüdmise osas.
Eestlannade võistkond koosseisus Irina Embrich, Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Kristina Kuusk alustasid võistluspäeva kindla võiduga, kui nad alistasid esimeses ringis 45:23 Hispaania. Järgmisena kohtuti Prantsusmaaga, kes alistati 37:28.

Veerandfinaalis mindi vastamisi tugeva Rumeeniaga, keda suudeti võita 16:11. Poolfinaalis oli meie naiste vastaseks Lõuna-Korea naiskond ja eestlannad panid oma paremuse maksma numbritega 28:17.

Finaalis alistas Eesti naiskond Venemaa 26:22.

KIRJUTA TOIMETAJALEPRINDI
SPORT
http://sport.postimees.ee/3480029/eesti-epeenaiskond-voitis-mk-etapi-finaalis-venemaad
Photo Augusto Bizzi Loe lisaks

Nädalavahetusel peetakse Tallinnas U14 Euroopa karikavõistluste etapp epees

16.-17. jaanuaril Audentese Spordikeskuses peetavale U14 vanuseklassi Euroopa karikavõistluste etapile on registreerunud kahe võistlusklassi peale kokku 110 vehklejat 9 riigist. Eesti parimatele noorvehklejatele pakuvad konkurentsi Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Suurbritannia, Rumeenia, Ungari ja Bulgaaria tulevikulootused.

Laupäeval on kavas individuaalvõistlused ja pühapäeval võistkonnavõistlused. Võistlused algavad mõlemal päeval kell 10:00. Finaalid laupäeval orienteeruvalt kell 17:00 ja pühapäeval 15:30. Pealtvaatajatele on sissepääs Audentese Spordikeskusesse tasuta.

Registreeritud vehklejad:

Poisid

Tüdrukud

Võistluskutse

Loe lisaks

Arstitõend Eesti meistrivõistlustel osalemiseks

Noorsportlastel (d-klass kuni juuniorid) on vajalik tervisekontroll kas siis spordiarsti või perearsti juures. Terviseuuringu kohta Spordimeditsiini Sihtasutuses saabinfot siit - http://www.sportmed.ee/Patsiendile                                                                                                                                        

Vastavad arstitõendid esitada Eesti Vehklemisliitu (spordiklubi kaudu) hiljemalt 29.04.2016, et 30.04.-01.05.2016 Tallinnas toimuvateks Eesti C-klassi meistrivõistlusteks oleks tõenditega asi korras. Vastav nimekiri läheb üles ka Eesti Vehklemisliidu kodulehele. Loe lisaks

Aasta parimateks sportlasteks valiti Rasmus Mägi ja Erika Kirpu

Eile õhtul kuulutati Nordea kontserdimajas välja lõppeva aasta Eesti parimad sportlased. Meessportlase kategoorias valiti parimaks Rasmus Mägi (tänavu EM-hõbe), naiste seast sai parima sportlase auhinna vehklemise MM-pronks Erika Kirpu. Parima võistkonna auhinna sai epeenaiskond, aasta parima treeneri tiitliga pärjati Anne ja Taivo Mägi.Loe lisaks

Poliitika või sport?

Vehklemises, nii kahju, kui see ka pole, käib aeg-ajalt must mäng ja toimuvad kokkuleppematšid. Kaheksa aastat tagasi jäi Eesti epeenaiskond salatehingute tõttu Ateena olümpiakohast ilma. Pühapäeval jagatakse pileteid Londonisse, ehk läheb seekord õnneks. Loe lisaks

OSALE EOA LOOVTÖÖDE KONKURSIL "AUS MÄNG JA VÄÄRTUSED SPORDIS"!

Konkursi üheks eesmärgiks on algatada laiema avalikusse seas diskussioon, mille tulemusena saame kaasa aidata puhtama ja eetilisema spordi propageerimisele ja eksisteerimisele.

Tahame, et konkurss aitaks juhtida õpilaste tähelepanu spordiga seonduvatele väärtustele (ausus, lugupidamine enda ja teiste vastu, tolerantsus, sallivus, meeskonnatöö, sotsiaalsus, rahvuslus jne) ning seeläbi tekitada ka ühiskonnas laiemat diskussiooni väärtuskasvatuse teemal. Eesmärgiks propageerida õigeid väärtushinnanguid, mis säiliksid inimeses ka väljaspool spordisaali ning seeläbi muudaksid helgemaks ka ühiskonna kui terviku. Konkursitööd aitavad välja selgitada noorte arusaame ja arvamusi antud teemal ning nende alusel on Eesti Olümpiaakadeemial plaanis välja töötada hariduslikud õppematerjalid üldhariduskoolidele, spordiklubidele ja noortekeskustele väärtuskasvatuse efektiivsemaks läbiviimiseks.

Projekti patroonideks on Jüri Jaanson, Kristjan Kais ja Nikolai Novosjolov.

Jagage oma mõtteid meiega ja Teid ootavad põnevad auhinnad!

Konkursi lisainfo : www.olympiaharidus.eu

Küsimuste tekkimisel võtke julgelt ühendust : Dmitri Valiulin  5566 0994

Loe lisaks