Vehklemine - hämmastav ja ilus spordiala, milles on pädeva treeneri juuresolekul vigastuse saamise tõenäosus minimaalne. See on spordiala, mis kutsub esile sportlase kõige tugevamad küljed, nii füüsilise kui ka vaimse poole pealt. Sportlase pikkus ja kaal pole määravad, vehklemine õpetab kasutama oma keha sellisena nagu ta on. Vehklemisega võib tegeleda nii kõrgete tulemuste saavutamise kui ka lihtsalt hea füüsilise vormi hoidmise nimel.

Vehklemine asendab aeroobikat, joogat, pilatest ja fitnessi koosvõetuna. Lisaks heale füüsilisele ettevalmistusele on see ka hea psühhotreening. Parandab strateegilist mõtlemisvõimetning õpetab seda ka kasutama.

Alustasime tööd jubaNSVL ajal, Tartu spordikooli raames. Hiljem, kui spordikoolid suleti, jätkasime oma tegevust kui spordiklubi Escrime (aastal 1992). Nüüd oleme aga spordiühingu "Tartu Kalev" liige.

Meil on hea sõbralik kollektiiv. Noored sportlased veedavad palju aega üksteise seltsis, reisivad võistlustele, osalevad treeninglaagrites ning tähistavad koos sünnipäevi. Nad tulevad klubisse, mitte ainult treenimiseks, vaid ka selleks et suhelda.

Meie sportlasi saab tinglikult jagada kolme vanuserühma – kõige nooremad (6-9 aastat), noored (10-14 aastat) ja vanemad (15-…).

Vehklemine - spordiala, millega võib tegeleda ka pensionieas, oleks vaid soovi. Meie juures treenivad nii mitmedki täiskasvanud, kellel on juba endal perekonnad ning noored võsukesed. Traditsioonide edasikandmine meie klubis toimib ning kannab ka vilju. Vanemad jagavad oma kogemusi noortega ning need omakorda treenides koos nimekate sportlastega, mõistavad, et maailma- ja euroopameistriks sirgumine on käega katsutav reaalsus. Tuleb vaid teha tööd, näha vaeva, kuulata treenerit ning armastada vehklemist. Noored saavad meilt eneseusku, mida läheb neil vaja ka väljaspool spordielu. Õpivad tundma iseennast ning laiendama oma võimete piire.

Enda kätega sai remonditud meie riietusruum. Nüüd on ta rõõmsameelne ja särav ning mis kõige tähtsam – igal sportlasel on oma kapp, kus hoida oma vehklemisvarustust. Kõige pisematele on muretsetud spetsiaalne varustus, mis on kergem ning värvikam kui tavaline.

Suvel korraldame spordilaagreid väljaspool Tartut. Viimased 6 aastat oleme kahe nädala kaupa treeninud ning puhanud Narva-Jõesuus. Meri, päike, männid, puhas õhk, kõrgetasemeline toitlustus, mugavad elamisolud – kõik mida on vaja, et parandada oma tehnikat, füüsilist vormi ning veeta kvaliteetaega koos oma sõpradega.

Meie klubil on hea spordibaas, suurepärased treenerid, tugevad traditsioonid ja sõbralik kollektiiv.

Ootame teid!